Grafik ve Tasarım

Grafik ve Tasarım

 Bir nevi hayatımızın bir parçası olan grafik ve tasarım aslında her yerde bir haberin, duyurunun, kampanyanın, reklamın ya da kullanıcılar ile paylaşılması istenen herhangi bir olayın dijital ortamda hazırlanmasına, logo, afiş, billboard, ambalaj, dergi, tanıtım filmi, kitap, çizgi film, basın ilanı ya da kurumsal kimlik tasarımlarının yapılmasına “grafik ve tasarım” denir.

 Grafik tasarımcı ise yukarıda sıralanan tüm işleri yaparken çağın getirdiği son teknolojilerden yararlanabilen, yaratıcı ve pratik düşünebilen, fikirlerini sanatsal çizgilerle aktarabilen, hayal gücünü kullanabilen ve renkleri iyi şekilde kullanabilen kişilere verilen isimdir.

 Grafik tasarımın iş yelpazesi içerisine afişlerden bilgi ve uyarı levhalarına, kurumsal kimlik tasarımlarından reklam filmi çekimlerine, kitap ve dergi tasarımlarından broşür dizaynına kadar birçok şey ele alınmaktadır. Grafik tasarımın amaçları arasında renkleri ve şekilleri dikkat çekici bir biçimde kullanarak hitap edilen kitlenin ilgilisini çekmek ve bu ilgiyi diri tutmaktır.

 Grafik ve Tasarım İçin Sizin İçin Ne Yapıyoruz!

-Tasarımcılarımız yapacağı tasarım konu hakkında detaylı bir araştırma yaparak ayrıntılı bir şekilde bilgi ve veri toplar. Gerekirse müşterileri ve konunun diğer uzmanları ile görüşmeler gerçekleştirirler. Tasarım konusu hakkında tek başına ya da reklam ajansı içerisinde bir ana tema yaratır ve üzerine çalışılabilecek kavramları belirlerler.

-Belirlediği bu kavramlar üzerine detaylı bir görsel taraması yapar ve bu kavramlara uygun görselleri tasarlarlar. Şekil ve renklerle arasını iyi tutmalı ve onları en uygun yerlerde kullanabilmelidir.

-Yaratıcı bir düşünceye sahip olup hayal gücünü işlerine yansıtmalıdır.

-Fikirlerini sanatsal tasarım ve çizgilerle ifade edebilmelidir. Sanata ilgili ve psikoloji, sosyoloji vb. gibi sosyal bilimler ile de alakalı olmalıdır.

-Yenilikçi, çağdaş ve özgür düşünceli olmalı, teknolojik gelişmeleri takip etmelidir.

Epiyon Tasarım ve Yazılım olarak sizlere Grafik ve Tasarım hizmeti sunmaktan gurur duyarız.